Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / O nas /

O nas

Portal KavkazTime to miejsce, w którym omawiany jest nieskończony kres potężnego Kaukazu. W swojej rozpiętości i różnorodności nie może równać się on z żadnym innym zakątkiem ziemi. Górzysty szlak niczym żywa kurtyna oddziela Północ od Południa co sprawia, że zmagamy się z zupełnie odmiennymi kulturami, zwyczajami i historią.

Jedyne, co łączy wszystkich mieszkańców tego wyjątkowego terenu to niesamowita gościnność i przepyszna kuchnia. Również opowieści spisane na kartach historii znacznie różnią się od siebie – Północny Kaukaz, a w nim Czeczenia, Dagestan i Inguszetia otwarte są na wpływy rosyjskie, z kolei ukryte za wysokimi szczytami Gruzja, Armenia i Azerbejdżan miały czas, na niemal niczym niezmącone kształtowanie własnej osobowości narodowej.

KavkazTime otwiera wrota do zupełnie innego świata, do jego magicznej przestrzeni, która jeszcze nigdy nie była opisywana w tak emocjonujący sposób. Kultura, historia, kulinaria oraz sztuka odtwarzane są tutaj na nowo – w przejrzystym i niczym niezmąconym świetle.